NA CZYM POLEGA ZABIEG

Fala akustyczna od wielu lat wykorzystywana jest w fizjoterapii a obecnie także w medycynie estetycznej. Stymuluje mikrokrążenie w obrębie tkanki tłuszczowej i łącznej oraz przyspiesza tworzenie nowych naczyń krwionośnych. Storz Medical jest pionierskim odkryciem szwajcarskiej firmy, umożliwiającym redukcję cellulitu oraz ujędrnienie ciała bez ingerencji chirurgicznej i użycia efektu termicznego.

Fala uderzeniowa to mechaniczna fala o niewielkiej częstotliwości. Charakteryzuje się bardzo krótkim czasem narastania i dużym ciśnieniem maksymalnym. Wytwarzana jest w specjalnych głowicach i przekazywana do tkanek na głębokość do 5 cm.

Fala uderzeniowa Storz Medical jest niezwykle skuteczna w walce z cellulitem, utratą jędrności skóry a także pierwszymi oznakami starzenia pod postacią zmarszczek. Akustyczne fale AWT® mogą się rozprzestrzeniać w tkankach w szybkiej i powtarzalnej kolejności i promieniować na leczony obszar. Metoda ta, absolutnie nieinwazyjna, przyspiesza naturalne procesy naprawy tkanek i reaktywuje metabolizm sprzyjający lipazie. Zwiększa mikrokrążenie żylno-limfatyczne, stymuluje czynniki wzrostu, zwiększa produkcję kolagenu i elastyny. Poprawia elastyczność i zwartość skóry, zmniejsza ilość tłuszczu, niedoskonałości cellulitu oraz modeluje sylwetkę. Może być wykonywany zarówno u kobiet jak i mężczyzn w każdym wieku. Terapię z powodzeniem możemy stosować u osób, które zmagają się z miejscowo nagromadzoną tkanką tłuszczową oraz jako uzupełnienie zabiegu liposukcji laserowej. Możemy także łączyć go z zabiegami bandażami Arosha w celu uzyskania najlepszych efektów.

Wyniki są widoczne już od pierwszych sesji. Na twarzy fale akustyczne AWT® przeciwdziałają oznakom starzenia się skóry. Działanie przeciwstarzeniowe uzyskuje się dzięki stymulacji fibroblastów, które reaktywują produkcję kolagenu i elastyny, wspomagają odnowę komórkową oraz poprawiają gęstość i elastyczność skóry, dzięki czemu staje się ona natychmiast gładsza, bardziej napięta i podniesiona.

Storz Medical fala uderzeniowa

Zabieg przeprowadzany za pomocą urządzenia D-Actor jest całkowicie nieinwazyjny i bezbolesny. Nie wymaga także okresu rekonwalescencji. Po jego wykonaniu pacjent może wrócić do normalnej aktywności. Polega on na wykonaniu masażu specjalnie dedykowanymi głowicami generującymi falę akustyczną. Fala przenika wgłąb tkanek mechanicznie stymulując je. Poprawia metabolizm komórkowy, stymuluje powstanie nowych naczyń krwionośnych, poprawia przepływ krwi i chłonki. Fala rozchodząc się w obrębie tkanek miękkich powoduje ich rozluźnienie. Dodatkowo dochodzi do stymulacji czynników wzrostowych co prowadzi do stymulacji produkcja kolagenu.

Dodatkowym elementem urządzenia D-Actor jest głowica wibracyjna V-Actor. Fale wibracyjne pobudzają procesy metaboliczne, zwiększają przepływ krwi i chłonki oraz wspomagają proces usuwania produktów przemiany materii. Doskonale uzupełniają działanie fali uderzeniowej poprawiając koloryt skóry, ujędrniają ją i wygładzają.

wskazania do zabiegu

redukcja cellulitu w każdym stopniu zaawansowania

redukcja zbitej, miejscowo nagromadzonej tkanki tłuszczowej

modelowanie sylwetki

wyszczuplenie

wygładzenie i poprawa napięcia oraz jędrności skóry

redukcja obrzęków

drenaż limfatyczny

wygładzenie blizn i rozstępów

redukcja zmarszczek

bóle mięśniowe i stawowe

 

postępowanie po zabiegu

Po zabiegu nie jest wymagane specjalne postępowanie. Zalecamy jedynie dobre nawadnianie organizmu (przyjmowanie 2-3 litrów płynów na dobę), dietę niskotłuszczową oraz umiarkowany wysiłek fizyczny.

optymalna ilość sesji

Dla uzyskania optymalnych efektów rekomendujemy wykonanie 5-10 zabiegów w odstępach 3-4 dni.

przeciwwskazania

ciąża i okres karmienia piersią

zakrzepica lub zakrzepowe zapalenie żył

zaburzenia krzepliwości krwi, hemofilia

choroby nowotworowe

przepuklina w obrębie obszaru zabiegowego

choroby nerek lub wątroby

implanty w obrębie obszaru zabiegowego

miejscowe infekcje skórne

endometrioza – przy zabiegach w obrębie brzucha

choroby autoimmunologiczne skóry

stany gorączkowe i ostre stany zapalne

osteoporoza

stymulator serca

 

znieczulenie

Zabieg nie wymaga znieczulenia.

czas trwania zabiegu

Od 30 min.

rekonwalescencja

Zabieg nie wymaga rekonwalescencji.

 

Sprawdz ceny zabiegów

 

fala uderzeniowa Storz Medical

 

fala uderzeniowa Storz Medical

 

fala uderzeniowa Storz Medical