OPIS ZABIEGU

Nowa era zabiegów regeneracyjnych.

W metodzie SEFFILLER® pobranie i przygotowanie tkanki tłuszczowej i jej składników komórkowych (SVF oraz ADSCs) jest niezwykle proste i bezpieczne do wykonania. Komórkowe klastry otrzymane za pomocą SEFFILLER® składają się z adipocytów i frakcji komórek SVF zawierających mezenchymalne komórki macierzyste pochodzące z tkanki tłuszczowej ADSCs. Tak wykonany przeszczep tkanki tłuszczowej przeznaczony jest do zastosowania w regeneracji innych tkanek.

REGENERACJA przede wszystkim.

Nienaganny wygląd jest fundamentem naszych dobrych relacji społecznych: odróżnia i identyfikuje nas w naszych relacjach z innymi. Zmęczona twarz z widocznymi oznakami starzenia, jest z pewnością mniej przyjemna i mniej zdolna do osiągnięcia społecznego sukcesu niż odświeżona, harmonijna i młodzieńcza. Utrata objętości w niektórych obszarach twarzy, takich jak obszar jarzmowy lub policzki, oraz zmarszczki i nierównomierny koloryt skóry są głównymi procesami związanymi ze starzeniem się twarzy. Do dyspozycji mamy szereg zabiegów aby przywrócić harmonię i świeżość twarzy. Dziś można nie tylko naprawić, ale także zregenerować własną twarz za pomocą mezenchymalnych komórek macierzystych (ADSCs, Adipose Derived Stem Cells) z własnej tkanki tłuszczowej, dzięki nowej technice z zakresu medycyny regeneracyjnej – SEFFILLER®. Jest to minimalnie inwazyjna procedura, która zapewnia naturalne i harmonijne wyniki, bez zmiany rysów twarzy, naturalnie bez okresu rekonwalescencji. Procedura SEFFILLER® (transfer ADSCs z tłuszczu i komórek macierzystych frakcji stromalnej) ma na celu przywrócenie objętości i regenerację tkanki, uzyskując naturalny, harmonijny i długotrwały efekt.

Czym są komórki macierzyste?

W ciągu ostatnich kilku lat pojawiło się wiele badań klinicznych, które potwierdzają, że w tkance tłuszczowej jest znacznie więcej komórek macierzystych niż w szpiku kostnym. Te komórki macierzyste nazywamy ADSCs (komórki macierzyste pochodzące z tkanki tłuszczowej). W połączeniu z komórkami  frakcji komórek zrębu naczyń krwionośnych(SVF) z tkanki tłuszczowej są zdolne do regeneracji wielu tkanek i narządów, w tym skóry. Komórki macierzyste są jak komórki dziecka, które mają zdolność przekształcania się w kilka różnych typów dojrzałych komórek, w tym: komórki nabłonka (skóra), adipocyty (tłuszcz), komórki śródbłonka (naczynia), chondrocyty (chrząstki), osteocyty (kości), miocyty (mięśnie) i neurocyty.

 Zabieg SEFFILLER trwa około 30 minut i jest zupełnie nieinwazyjny dla pacjenta. Jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym, przy użyciu specjalnej mikro-kaniuli do pobierania tłuszczu i zawartych w nim komórek macierzystych, z preferencją dla obszarów, w których tłuszcz jest bardziej zwarty (brzuch, obszar pośladkowy i wewnętrzna strona uda). Taki sposób pobrania tkanki tłuszczowej oraz budowa samej kaniuli pozwalają pobrać z tłuszczu odpowiednią ilość komórek macierzystych konkretnych frakcji (macierzyste komórki tłuszczowe oraz komórki zrębu naczyń krwionośnych). Po pobraniu tkanki tłuszczowej w tej metodzie nie jest konieczna żadne przetwarzanie tłuszczu (trawienie enzymatyczne czy wirowanie). Następnie za pomocą bardzo cienkich igieł wykonuje się przeszczep komórek macierzystych pochodzących z tkanki tłuszczowej z implantacją w obszarach, w których konieczna jest korekta objętości i regeneracja skóry (kości policzkowe, policzki, usta, brwi, obszary wokół oczu, szyja i dekolt).

Wskazania do zabiegu

 • utrata napięcia skóry
 • zaawansowane procesy starzenia
 • utrata objętości poduszek tłuszczowych
 • uszkodzenie skóry wynikające z narażenia na promieniowanie UV
 • blizny pourazowe i poparzeniowe

Postępowanie po zabiegu

Po zabiegu pacjenci mogą natychmiast powrócić do swoich zwykłych czynności.
Przez 48 godzin po zabiegu może być widoczny niewielki obrzęk utrzymujący się do 48 godzin, a wszelkie powstałe zaczerwienienia można pokryć makijażem po 24 h od zabiegu. Efekty regeneracyjne pojawiają się po około 1-3 miesiącach. W celu stabilizacji leczenia efektu, pacjenci mogą poddać się kolejnemu zabiegowi po 6- 12 miesiącach.

Przeciwwskazania

 • aktywne i przewlekłe choroby zapalne skóry
 • choroby autoimmunologiczne
 • ciąża i karmienie piersią
 • infekcje i stany zapalne
 • zaburzenia krzepnięcia
 • alergia na środki znieczulenia miejscowego
 • nierealne oczekiwania co do efektów zabiegu

Znieczulenie

Miejscowe nasiękowe roztworem lignocainy z adrenaliną.

Czas trwania zabiegu

Ok. 30-60 minut.

Rekonwalescencja

Po zabiegu pacjent może wrócić do normalnej aktywności. W niektórych przypadkach może utrzymywać się nieznaczne zaczerwienieni i obrzęk w miejscu iniekcji lub krwiak. Miejsca po pobraniu tkanki tłuszczowej przez kilka dni mogą być nieco tkliwe oraz rzadko mogą wystąpić zasinienia lub krwiaki.