OPIS ZABIEGU
Poprzez nakłucie przerywana jest bariera naskórkowa, która w naturalny sposób chroni organizm przed wnikaniem substancji zarówno tych toksycznych jak i tych dobroczynnie działających, nawilżających i wspomagających regenerację.
Dzięki mezoterapii możemy poprawić wygląd skóry, nawilżyć ją, zredukować drobne zmarszczki i niedoskonałości skóry, przeciwdziałać łysieniu. Zabieg może być wykonywany praktycznie na każdym obszarze ciała, najczęściej jednak wykonujemy go na twarzy, szyi, dekolcie, grzbietach rąk i skórze owłosionej głowy.
W zależności od wskazań do zabiegu używamy różnych preparatów zawierających kwas hialuronowy, witaminy, mikroelementy, peptydy i inne substancje wspomagające regenerację skóry. Każdy z nich posiada certyfikat upoważniający do takiego właśnie zastosowania. Zaawansowaną odmianą mezoterapii igłowej jest mezoterapia mikroigłowa z zastosowaniem zaawansowanego urządzenia jakim jest Dermapen 4.
Przed zabiegiem na oczyszczoną i pozbawioną makijażu skórę nakładany jest krem znieczulający. Po około 30 minutach krem jest zmywany, a skóra dokładnie oczyszczona i zdezynfekowana. Nie nakłada się kremu znieczulającego w przypadku leczenia w obrębie owłosionej skóry głowy. Następnie za pomocą strzykawki i bardzo cienkiej igły wprowadza się w skórę odpowiednio dobraną substancję czynną. Nakłucia wykonywane są w odstępach od 5 do 10 mm. Od rodzaju preparatu zależy także na jaką głębokość jest on podawany. Bezpośrednio po zabiegu skóra może być zaczerwieniona i podrażniona, a w miejscu nakłuć mogą pojawić się niewielkie siniaki. Po zakończonej terapii na skórę nakładany jest krem lub maska łagodząca i wykonywany delikatny masaż. Po zabiegu przez 24 godziny nie jest zalecane wykonywanie makijażu.
Wskazania do zabiegu
- nawilżenie skóry i poprawa jej odżywienia
- stymulacja produkcji kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego
- poprawa gęstości i elastyczności skóry
- redukcja drobnych zmarszczek i niedoskonałości skóry
- redukcja rozstępów, blizn potrądzikowych, cellulitu
- leczenie łysienia
Postępowanie po zabiegu
Bezpośrednio po zabiegu na twarz nakładany jest krem łagodzący. Można także zastosować maskę kojącą. W dniu zabiegu nie zaleca się stosowania makijażu.
Optymalna ilość sesji
Rekomendujemy 3-4 zabiegi w odstępach 3-6 tygodni. Zależy to od rodzaju skóry oraz problemu z jakim pacjent się zgłosił.
Przeciwwskazania
- aktywna infekcja skóry w miejscu poddawanym terapii
- choroby zapalne oraz autoimmunologiczne w fazie aktywnej
- niedoczynność tarczycy oraz choroba Hashimoto ( z wyłączeniem stanu euthyreozy )
- zaburzenia krzepnięcia krwi
- przyjmowanie leków przeciwkrzepliwych (aspiryna, VKA)
- ciąża i karmienie piersią
- uczulenie na lidokainę
Znieczulenie
Miejscowe kremem znieczulającym.
Czas trwania zabiegu
Ok. 30-45 minut.
Rekonwalescencja
Bezpośrednio po zabiegu skóra jest równomiernie zaczerwieniona, mogą się także pojawić niewielkie siniaki. Po zabiegu można zastosować żel z arniką lub maści z witaminą K.