NA CZYM POLEGA ZABIEG

Nasza skóra zaczyna się starzeć już od ok. 25. roku życia – to wtedy właśnie zaczyna się zmniejszać  liczba fibroblastów, czyli komórek odpowiedzialnych za naturalną produkcję kolagenu. Ubytek kolagenu skutkuje stopniową utratą jędrności, gęstości i sprężystości skóry oraz pojawieniem się pierwszych zmarszczek. Skuteczne spowolnienie procesów starzenia, w oparciu o maksymalnie naturalny i bezpieczny sposób, było ideą do stworzenia Aminokwasowej Terapii Zastępczej (ART) JALUPRO®.

Innowacyjny, opatentowany program przeciwstarzeniowy opracowany przez szwajcarskie Laboratorium Professional Derma obejmuje całą linię produktów JALUPRO®, wśród których znajdują się wyroby medyczne w postaci iniekcji, suplementy diety oraz aminoceutyki.

Preparaty ART zawierają  optymalny, funkcjonalny kompleks aminokwasów pochodzenia niezwierzęcego, w ściśle określonych proporcjach: Glicyna, L-Prolina, L-Lizyna, L-Leucyna oraz wysokiej jakości i czystości nieusieciowany kwas hialuronowy.

Kompleks aminokwasów zawartych w JALUPRO®  stanowi budulec nowego kolagenu, zwiększa: namnażanie i aktywność fibroblastów, a tym samym wytwarzanie nowych włókien kolagenowych. Przyczynia się to do długotrwałej odnowy struktury, poprawy elastyczności, jędrności i gęstości skóry. Natomiast kwas hialuronowy stymuluje skórę i głęboko ją nawilża.

Skuteczność programu przeciwstarzeniowego JALUPRO® potwierdzają liczne badania kliniczne. Aminokwasowa Terapia Zastępcza poprawia nawilżenie, napięcie, jędrność oraz gęstość skóry, a ponadto wygładza jej powierzchnię i spłyca utrwalone zmarszczki oraz bruzdy, dając efekt naturalnego odmłodzenia.

Po przygotowaniu preparatu i dezynfekcji skóry wykonuje się iniekcje. Zabieg polega na bezpośrednim wstrzyknięciu podskórnie za pomocą kaniuli lub cienkich igieł odpowiedniego produktu JALUPRO®. Preparat wstrzykuje się w niewielkich ilościach.

jalupro aminokwasowa terapia zastępcza

ZOBACZ TAKŻE INNE STYMULATORY TKANKOWE ELLANSE, NUCLEOFILL, KARISMA

wskazania do zabiegu

 • skóra z pierwszymi oznakami starzenia i fotostarzenia
 • korekcja drobnych i średnio-głębokich zmarszczek
 • świeże blizny potrądzikowe, rozstępy, keloidy
 • okolica oka, twarz, szyja, dekolt, grzbiety rąk, ciało

JALUPRO® CLASSIC stosowane jest również jako terapia odżywiająca skórę przed i po inwazyjnych zabiegach estetycznych, takich jak: terapia laserowa, zabiegi chirurgii plastycznej czy peelingi medyczne oraz w zabiegach łączonych, np. z toksyną botulinową lub osoczem bogato-płytkowym.

Postępowanie po zabiegu

Bezpośrednio po zabiegu na twarz nakładany jest krem łagodzący. Można także zastosować maskę kojącą. W dniu zabiegu nie zaleca się stosowania makijażu.

Optymalna ilość sesji

Seria ustalana jest indywidualnie w zależności od wskazań. Optymalne efekty osiąga się po wykonaniu pełnego protokołu 4 zabiegów w odstępach 7-14 dniowych. Efekty zabiegu utrzymują się do 12 miesięcy. Zaleca się wykonanie 2 pełnych protokołów w ciągu roku dla podtrzymania efektu.

Przeciwwskazania

 • ciąża i karmienie piersią
 • obecność chorób (tj. choroby autoimmunologiczne, cukrzyca, niewydolność wątroby, nerek czy choroby serca)
 • użycie stałych środków wypełniających w przeszłości
 • stan po leczeniu onkologicznym
 • nadwrażliwość na składniki preparatów
 • infekcje wirusowe lub bakteryjne
 • przyjmowanie niesteroidowych leków przeciwzapalnych lub steroidów (zarówno miejscowo jak i systemowo)

Znieczulenie

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym kremem znieczulającym.

Czas trwania zabiegu

ok. 30 minut

Rekonwalescencja

Bezpośrednio po zabiegu skóra jest równomiernie zaczerwieniona, mogą się także pojawić niewielkie siniaki. W okolicy oczu może wystąpić obrzęk utrzymujący się 2-3 dni. Po zabiegu można zastosować żel z arniką lub maści z witaminą K.