NA CZYM POLEGA ZABIEG

Powstałe mikrourazy skóry wykorzystują naturalne zdolności organizmu oraz wrodzoną zdolność skóry do fizjologicznej indukcji kolagenu. Kontrolowana precyzja Dermapen 4 pozwala na wyodrębnienie 3 faz mechanizmu jego działania w procesie pobudzania i odbudowy struktury skóry.

Pierwszy etap rozpoczyna się wraz z wydzielaniem czynników wzrostu pochodzenia płytkowego i kaskadzie tworzenia nowych komórek naskórka, chemotaksji fibroblastów, proliferacji fibroblastów i pobudzenia produkcji macierzy międzykomórkowej.

Procesy proliferacji komórek skóry powodują dalsze wydzielanie czynników wzrostu z fibrolastów, keratynocytów i monocytów. Prowadzi to w konsekwencji do drugiej fazy przebudowy skóry, w której powstają kolagen typu III, IV i I, elastyna, proteoglikany, GAG. Pobudzane są także procesy powstawania nowych naczyń krwionośnych.

Ostatnia faza mechanizmu działania Dermapen 4 skutkuje przebudową i remodelingiem leczonych tkanek. W związku z tym poprawia się unaczynienie skóry a jej struktura ulega wzmocnieniu dzięki obecności nowego kolagenu. Kwintesencją działania Dermapen 4 są naturalne zdolności organizmu do samoleczenia oraz prawidłowej przebudowy tkanek.

Technika działania

Generując 1920 nakłuć na sekundę 16-igłowy kartridż Dermapen 4 wytwarza ich o 47,9% więcej niż Dermapen 3. Przy 104% więcej wytwarzanych nakłuciach w stosunku do innych urządzeń nakłuwających skórę dostępnych na rynku. Dodatkowe 620 mikrokanałów frakcyjnych zapewnia ostatecznie szybszy czas leczenia i większy komfort dla pacjenta.

Igły 33G ze stali nierdzewnej o jakości medycznej są sterylizowane promieniami gamma i oscylują do 120 obrotów na sekundę, co odpowiada niezrównanym 7200 rpm/min. W konsekwencji tylko Dermapen 4 inicjuje więcej mikrokanałów ułatwiających regenerację skóry i penetracje substancji czynnych. Żadne inne urządzenie dostępne obecnie na rynku nie jest nawet blisko osiągnięcia tych unikalnych parametrów.

Dermapen 4 jest jedynym urządzeniem do mikronakłuwania frakcyjnego, który zawiera ustawienia przeznaczone do leczenia blizn i protokoły do korekty głębokich, atroficznych blizn; w tym blizn chirurgicznych, przykurczy oparzeniowych, rozstępów i blizn potrądzikowych. Penetracja igły może teraz zostać zwiększona do 3,0 mm (stemplowanie). Technologia AOVN™ automatycznie kalibruje prędkość silnika, ciśnienie i głębokość nakłuwania dla uzyskania jak największej precyzji zabiegu. W rezultacie bez zaciągania i szarpania skóry. Dzięki najgłębszej penetracji igieł jaką kiedykolwiek oferował Dermapen, te innowacyjne parametry bez wysiłku i szybko leczą zgrubiałą, włóknistą tkankę. Głębokość wkłucia można teraz regulować stopniowo co 0,1 mm (w zakresie 0,2-1.0 mm) w celu leczenia skóry głowy, powiek i okolic intymnych.

Przebieg zabiegu

Zabieg z zastosowaniem Dermapen 4 trwa około 30-45 minut. Skórę znieczulamy kremem znieczulającym, następnie dokładnie dezynfekujemy. Urządzenie daje nam wyjątkową możliwość dobrania głębokości wkłuć, w zależności od okolicy, wskazania i grubości skóry. Możemy wykonać mikronakłuwanie w zakresie od 0,5 mm do 3,0 mm, zmieniając głębokość w trakcie zabiegu. W ten sposób, po naniesieniu na skórę odpowiedniego preparatu, wykonujemy kilka pasaży celem jak najdokładniejszego pokrycia leczonych powierzchni. W trakcie zabiegu widoczne jest równomierne zaczerwienie skóry, z możliwością punktowego krwawienia. Mimo głębokiego nakłuwania do 3 mm, nie dochodzi do powstawania krwiaków i siniaków. Bezpośrednio po zabiegu pacjent odczuwa ciepło i lekkie pieczenie. Po 3-4 dniach może pojawić się delikatne złuszczanie. Po 5-7 dniach możesz już cieszyć się efektami terapii.

Czytaj także Radiofrekwencja mikroigłowa Secret.

 

dermapen

Wskazania do zabiegu

 • stymulacja produkcji kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego
 • stymulacja fibroblastów poprzez działanie czynników wzrostu pochodzenia płytkowego
 • poprawa gęstości i elastyczności skóry
 • poprawa odżywienia skóry
 • redukcja rozstępów, blizn potrądzikowych, pourazowych i poparzeniowych
 • redukcja przebarwień i ujednolicenie kolorytu skóry
 • leczenie łysienia

Postępowanie po zabiegu

Bezpośrednio po zabiegu na twarz nakładany jest krem łagodzący. Można także zastosować maskę kojącą. W dniu zabiegu nie zaleca się stosowania makijażu.

Wizyty kontrolne

Wskazane jedynie w przypadku pojawienia się niepokojących objawów.

Przeciwwskazania

 • aktywna infekcja skóry w miejscu poddawanym terapii
 • choroby zapalne oraz autoimmunologiczne w fazie aktywnej
 • niedoczynność tarczycy oraz choroba Hashimoto ( z wyłączeniem stanu euthyreozy )
 • zaburzenia krzepnięcia krwi
 • przyjmowanie leków przeciwkrzepliwych (aspiryna, VKA)
 • ciąża i karmienie piersią
 • uczulenie na lidokainę

Optymalna liczba sesji

Rekomendujemy 4-6 zabiegów w odstępach 3-6 tygodni. Zależy to od rodzaju skóry, problemu z jakim pacjent się zgłosił oraz głębokości mikronakłuwania.

Czas trwania zabiegu

Ok. 30-45 minut.

Rekonwalescencja

Bezpośrednio po zabiegu skóra jest równomiernie zaczerwieniona, mogą się także pojawić pojedyncze punkty krwawienia. Po 3-4 dniach może pojawić się delikatne złuszczanie.