Zdrowy zastrzyk młodości

Nie trzeba sięgać po radykalne środki, by przywrócić naszej skórze blask i energię, przy okazji pozbywając się niedoskonałości. Zbliża się wiosna, a to najlepszy czas na porządki, także w temacie zdrowia i urody. Dr n. med. Marcin Wiśniowski, specjalista chirurgii ogólnej i transplantologii klinicznej, ekspert medycyny estetycznej doradził nam jak się za nie zabrać. Oto kilka niezawodnych zabiegów, które sprawią, że poczujemy się jak nowi.

Panie doktorze, co by pan polecił w tym temacie. Wiosna już za chwilę… Wiele dobrego słyszałam o zabiegu Darmapen.

Odmładzanie przez nakłuwanie – tak można byłoby w wielkim skrócie opisać działalnie dermapena. Oczywiście to tylko hasło, bo sam zabieg jest nieco bardziej skomplikowany. W moim gabinecie korzystam z Dermapen 4. To najbardziej zaawansowane technicznie urządzenie do precyzyjnego nakłuwania skóry. Dzięki systemowi pulsujących igieł (1920 nakłuć na sekundę) dostarczamy substancje czynne do naskórka i skóry właściwej zapewniając intensywną stymulację fibroblastów. Igły tworzą w skórze mikrootwory. Dzięki nim dodatkowo zastosowane preparaty mają otwartą drogę do wnikania w głąb skóry. Już nakłuwanie frakcyjne stymuluje skórę do regeneracji i odbudowy pobudzając wytwarzanie kolagenu. Dodatkowo przy zabiegu możemy zastosować produkty zawierające kwas hialuronowy, witaminy, mikroelementy czy peptydy lub skorzystać z własnego osocza bogatopłytkowego lub fibryny.

Co daje ten zabieg?

Dermapen 4 poprawia gęstość i elastyczność skóry, odżywia ją. Poprawia wygląd rozstępów, blizn potrądzikowych, pourazowych i poparzeniowych. Niweluje przebarwienia i ujednolica koloryt skóry. Jest także bardzo skuteczny  w leczeniu łysienia. To zabieg bezpieczny, wykonywany w znieczuleniu jednorazowymi, sterylnymi igłami. Skóra po zabiegu jest lekko zaczerwieniona a po kilku dniach może pojawić się delikatne złuszczanie. Pełna rekonwalescencja po zabiegu trwa około 4-5 dni, a efekty terapii widoczne już po 2-3 tygodniach.

Radiofrekwencja mikroigłowa to zabieg, który nie tylko odmładza, ale naprawia skórę i to niekoniecznie dojrzałą. To prawda?

Dokładnie tak. Ten zabieg zdobywa serca moich pacjentek. Jest to innowacyjna metoda precyzyjnego podgrzewania skóry dzięki zastosowaniu mikronakłuwania oraz prądu wysokiej częstotliwości. W ten sposób podgrzewamy skórę w jej głębokich warstwach. Urządzenie na którym pracuję, czyli medyczny SECRET RF, posiada dodatkowo certyfikat FDA (amerykańskiej agencji do spraw żywności i leków), co potwierdza jego bezpieczeństwo i skuteczność działania. To za co kochają go pacjentki to niezwykle szybki okres rekonwalescencji i długotrwałe, naturalne efekty.  Do normalnego życia wracamy już na drugi dzień po zabiegu co w obecnych czasach jest niezwykle istotne. Bardzo dobrze sprawdza się w zabiegach na twarzy, szyi i dekolcie, ale także na całym ciele. Dzięki niemu w bardzo skuteczny sposób możemy poprawić wygląd rozstępów czy zredukować wiotkość skóry brzucha. Urządzenie posiada również głowicę Smartcure, dzięki której możemy zamknąć drobne naczynka, czy opracować zaciągnięte blizny poprzez ich podcięcie.

Jest pan zwolennikiem medycyny regeneracyjnej. Co z jej zakresu by pan polecił?

Niezawodne jest dobrze znane osocze bogatopłytkowe, ale w nowoczesnej wersji. Mam na myśli terapię o nazwie ACP Arthrex. Wykorzystuje się w niej system dwóch strzykawek w układzie zamkniętym bez dodatku antykoagulantów, żelu separującego czy innych substancji chemicznych. Dzięki temu pracujemy z najbardziej naturalnym osoczem najwyższej jakości z najwyższą koncentracją płytek krwi oraz czynników wzrostu. Do tego wszystkiego bez bólu i efektu pieczenia podczas podawania.

A korzyści?

Redukcja bruzd i drobnych zmarszczek, a w konsekwencji młodsza i bardziej napięta skóra. Likwidacja efektów fotostarzenia, niwelowanie blizn i rozstępów, leczenie łysienia. Zabieg ten pomaga również w gojeniu się ran, a nawet w chorobie zwyrodnieniowej stawów. Może być także stosowany w okresie rekonwalescencji po urazach układu kostno-stawowego czy w przewlekłych zespołach bólowych związanych z uszkodzeniem przyczepów scięgnistych. Korzyści jakie płyną z zastosowania osocza bogatopłytkowego zdecydowanie wykraczają  poza medycynę estetyczną.

Dziękuję za rozmowę.

Rozmawiała: Aneta Dolega

zdrowy zastrzyk młodości

 

Zdrowy zastrzyk młodości – Magazyn Prestiż