Ze względu na charakterystykę długości fali, moc lasera oraz możliwość regulacji parametrów, laser Lavieen umożliwia pracę w 3 trybach: nieablacyjnym, subablacyjnym oraz ablacyjnym. Laser tulowy Lavieen sprawdza się doskonale w zabiegach odmładzania, przebudowy skóry, jak również w redukcji zmian pigmentacyjnych czy w zabiegach na stymulację wzrostu włosów. Subablacyjny tryb Lavieen specyficzny dla tego lasera jest optymalnym rozwiązaniem potwierdzonym przez wielu specjalistów do leczenia zmian pigmentacji podstawnej warstwy naskórka, w której występują duże ilości melanocytów i melaniny.
Długość fali 1927 nm lasera tulowego charakteryzuje się wysokim powinowactwem do wody, w związku z czym oddziałuje na naskórek i górną warstwę skóry właściwej. Zabiegi z wykorzystaniem lasera tulowego wiążą się z wysokim profilem bezpieczeństwa dla pacjenta, co wynika z mechanizmu jego oddziaływania. W przeciwieństwie do innych systemów, Lavieen wyróżnia się wysoką intensywnością z jednoczesną delikatnością. Jako jedyny laser umożliwia dynamiczną regulację mocy, długość czasu trwania i ilość impulsów, co skutkuje płynną zmianą trybu pracy pomiędzy nieablacyjnym, ablacyjnym i subablacyjnym.
Działanie lasera Lavieen umożliwia także stosowanie mezoterapii laserowej z wykorzystaniem kosmeceutyków. Większość składników aktywnych w nich zawartych ulega rozkładowi jeszcze przed wniknięciem w skórę. Lavieen oddziałuje przede wszystkim na powierzchnię pomiędzy naskórkiem i skórą właściwą, tworząc mikrokanaliki polepszające absorpcję składników aktywnych. Interfejs jest przyjazny i łatwy w obsłudze. System umożliwia pełną kontrolę nad parametrami pracy, jak również dostosowanie rozmiaru (nawet 30 mm średnicy plamki zabiegowej) i kształtu pola zabiegowego.
Wskazania do zabiegu
- Leczenie zmian pigmentacyjnych: melasma, piegi, hiperpigmentacje
- Odmładzanie skóry
- Redukcja zmarszczek
- Poprawa napięcia skóry
- Leczenie blizn i rozstępów
- Leczenie blizn potrądzikowych
- Stymulacja wzrostu włosów
Postępowanie po zabiegu
- W dniu zabiegu ogranicz oczyszczanie skóry do delikatnego przemycia wodą przegotowaną/ mineralną. Po myciu osuszaj skórę jednorazowymi chusteczkami poprzez ich delikatne przykładanie. W kolejnych dniach oczyszczaj skórę delikatnie, bez pocierania, stosuj łagodne preparaty do mycia (emulsje/syndety/pianki do skóry wrażliwej, alergicznej).
- W pierwszych godzinach po zabiegu odczuwalne jest intensywne ciepło, pieczenie, może wystąpić obrzęk. Aby zredukować nieprzyjemne odczucia, możesz schłodzić skórę za pomocą woreczków żelowych (cold-pack) lub wody termalnej. Zaczerwienienie i obrzęk mogą utrzymywać się przez 1-2 dni.
- Nakładaj krem regenerujący (natłuszczająco-nawilżający) tak często, jak skóra tego potrzebuje. Skóra nie może być sucha i ściągnięta. Stosuj krem regenerujący do czasu ustąpienia widocznego podrażnienia i uczucia dyskomfortu (zwykle do 7 dni).
- Zwykle 2-3. dnia po zabiegu na skórze wyczuwalne są mikrostrupki – nie wolno ich zdrapywać ani ścierać, wyłuszczą się w ciągu kilku dni w naturalnym procesie przebudowy skóry.
- Stosuj filtr przeciwsłoneczny co kilka godzin, szczególnie gdy przebywasz na zewnątrz. Pamiętaj, że nawet przebywając w pomieszczeniu, gdy niebo jest zachmurzone, lub gdy przebywasz długo przed ekranem komputera, na skórę oddziałuje promieniowanie, które sprzyja powstawaniu przebarwień i innych zmian na skórze. Ochrona przeciwsłoneczna (SPF 50+) zalecana jest przez minimum miesiąc po zabiegu laserowym.
- Unikaj intensywnych ćwiczeń, gorących kąpieli, pływania lub sauny przez około 4-7 dni po zabiegu. Przez miesiąc po zabiegu laserowym nie korzystaj z peelingów chemicznych i innych zabiegów profesjonalnych bez wcześniejszej konsultacji z lekarzem.
- W pierwszym okresie rekonwalescencji, gdy wyczuwalna jest suchość i szorstkość skóry (4-7 dni), unikaj czynników drażniących – papierosów, alkoholu, makijażu.
- Wskazane jest zwiększone nawadnianie skóry w okresie rekonwalescencji – pij dużo wody i unikaj napojów i potraw odwadniających organizm.
- Jeżeli masz tendencję do pojawiania się opryszczki, możesz profilaktycznie zastosować doustnie ogólnodostępny lek przeciwwirusowy (np. Heviran, Hascovir) zgodnie z ulotką.
Seria zabiegów
W zależności od wskazania zaleca się przeprowadzenia od 1 do 4 zabiegów, w odstępie 3-6 tygodni.
Przeciwwskazania
- Ciąża i okres karmienia piersią
- Nowotwory skóry
- Stosowanie leków światłouczulających
- Niedawno wykonane peelingi
- Opalona skóra, stosowanie samoopalaczy i kremów samoopalających
- Stany zapalne skóry
- Oparzenia
Znieczulenie
Krem znieczulający 30 min. przed zabiegiem.
Czas trwania zabiegu
Ok. 10–30 minut.
Rekonwalescencja
W zależności od obszaru poddanego leczeniu i trybu ablacji.
Obrzęk utrzymuje się zazwyczaj ok. 1-3 dni, punktowe złuszczanie do 7 dni.